Serwis Turystyczny Mrągowa

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Pozostałe miejsca Mrągowo » Wyciąg narciarski Góra Czterech Wiatrów
 

Wyciąg narciarski Góra Czterech Wiatrów

kategoria
Pozostałe miejsca,
 
Wyciąg narciarski Góra Czterech Wiatrów
Zobacz galerię zdjęć
 

Popularna Góra Czterech Wiatrów jest usytuowana w Gminie Mrągowo na Półwyspie Czterech Wiatrów niedaleko jeziora Czos. Jej wysokość to około 182,5 metrów nad poziomem morza. Obszar całej góry wynosi około 60 ha.

Góra posiada orczykowy wyciąg narciarski, ale jazda na nartach nie jest jedynym co możemy tam robić. Przede wszystkim Góra Czterech Wiatrów to fantastyczny punkt widokowy, skąd możemy podziwiać nie tylko całe Mrągowo, bo także okolice. Góra w części jest zalesiona.

Na szczycie znajduje się bardzo nowoczesne i doskonale wyposażone schronisko. Znajdziemy w nim między innymi restaurację z kominkiem, punkt opieki medycznej, oczywiście noclegi i wiele innych przydatnych rzeczy. Jeśli znajdziemy się tam w zimie i zechcemy pozjeżdżać na nartach do dyspozycji mamy oddane już wspomniane dwa wyciągi orczykowe (jeden o długości 270 metrów, drugi 290 metrów), tak zwaną oślą łączkę dla osób dopiero zaczynających przygodę z narciarstwem, narciarskie trasy biegowe, lodowisko, snowpark czyli miejsce dla snowboardzistów i pięć różnych tras zjazdowych.

Proponowane trasy występują w różnych stopniach trudności. Mamy więc bardzo łatwą trasę zieloną, nieco trudniejszą niebieską, trudną czerwoną i bardzo trudną czyli trasę czarną. Ośrodek narciarski jest miejscem bardzo bezpiecznym, oświetlonym całą dobę. Dysponuje ratrakiem i skuterem śnieżnym. Ponadto na terenie Ośrodka znajdują się wypożyczalnie sprzętów narciarskich oraz snowboardowych, jak również serwis narciarski.

Nad bezpieczeństwem na trasach zjazdowych czuwają Ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR oraz Ratownicy Medyczni z Mrągowa. Dzięki wyjątkowym warunkom klimatycznym na Górze Czterech Wiatrów możemy zażywać tam śnieżnego szaleństwa już od początku grudnia do końca kwietnia.

Ośrodek narciarski jest czynny przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 21.00 (kasy biletowe czynne od 9.00 do 20.00) i w weekendy oraz święta od 9.00 do 22.00 (kasy biletowe od 9.00 do 21.00). Wszystkie punkty gastronomiczne otwarte są w godzinach otwarcia Ośrodka.

Ceny za korzystanie z wyciągów narciarskich mogą corocznie ulegać niewielkim zmianom. Na chwilę obecną w dniach od poniedziałku do piątku cena za jeden podjazd wynosi 1,50zł (można kupić karnet przykładowo 10 podjazdów czyli 15zł). W sobotę, niedzielę i święta cena za jeden podjazd wynosi 2,50zł. Jeśli wybieramy się na Górę Czterech Wiatrów większą grupą zorganizowaną możemy liczyć nawet na 40 procent zniżki.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Mrągowie

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyka


gości on-line: 1
odwiedzin dzisiaj: 9
łącznie odsłon: 584003
od dnia: 2012-03-05
czas generowania: 0.1
 
 

Zobacz także